Festivali 2021.













72. Dubrovačke ljetne igre

1. Van sebe
Produkcija i izvođenje: Autorski projekt Nataše Rajković, Ivana Penovića i glumačkog ansambla
Pedatelji: Nataša Rajković, Ivan Penović

2. Proslava
Produkcija i izvođenje: Slovensko narodno gledališče Maribor
Autor: Ivor Martinić
Redatelj: Jan Krmelj

3. Hamlet
Produkcija i izvođenje: Festivalski dramski ansambl
Autor: William Shakespeare
Redatelj: Paolo Magelli

4. Mara i Kata
Produkcija i izvođenje: Festivalski dramski ansambl
Autor: Saša Božić
Redatelj: Saša Božić

5. Pod istim krovom
Produkcija i izvođenje: Kulturanova, Novosadsko pozorište
Autori: Henning Sußebach, Amir Baitar
Redateljica: Ivana Janošev

6. Grižula
Produkcija i izvođenje: Festivalski dramski ansambl
Autor: Marin Držić
Redatelji: Petra Hrašćanec, Saša Božić

7. Jugo
Produkcija i izvođenje: Studentski teatar Lero, Dubrovnik
Autor projekta: Davor Mojaš
Redatelj: Davor Mojaš

8. Crvenkapica, Vuk i Baka
Produkcija i izvođenje: Teatar Poco Loco
Autori: Dunja Fajdić, Maja Katić, Zrinka Kušević
Koncept i režija: Teatar Poco Loco

9. Glava lava
Produkcija i izvođenje: Festivalski dramski ansambl
Autor: Ivan Salečić
Redateljica: Aida Bukvić

10. Lulu (plesno-kazališno-glazbena monodrama)
Redatelj, koreograf i autor dramatuškog koncepta: Staša Zurovac

11. Skupa
Produkcija i izvođenje: Zavod EN-KNAP, Mediteranski plesni centar – Zagrebački plesni ansambl, Hrvatski kulturni dom na Sušaku, KUD Moment, SNG Nova Gorica, Zagrebački plesni centar
Koreografkinja: Petra Hrašćanec

Nagrade:

Nagrada Orlando za najbolje umjetničko ostvarenje u dramskom programu: Glava lava Ivana Salečića u adaptaciji Marijane Fumić, režiji Aide Bukvić i izvedbi Festivalskog dramskog ansambla

Nagrada Orlando za najvrjedniji umjetnički doseg u glazbenom programu 72. Igara: Sopranistica Julija Ležnjeva

Grand prix Orlando za osobit umjetnički doprinos u ostvarenju cjelokupnog programa Dubrovačkih ljetnih igara: Folklorni ansambl Linđo

31. Marulićevi dani

1. Zagreb 2020
Produkcija i izvođenje: Gradsko dramsko kazalište Gavella
Autori i redatelji: Filip Šovagović, Dubravka Mihanovića

2. Francuzica
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Ilija Zovko
Redatelji: Snježana Sinovčić Šiškov, Trpimir Jurkić

3. Dobro je ništa
Produkcija i izvođenje: Teatar &TD
Autorica i redateljica: Olja Lozica

4. Bambina
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište Split
Autori: Ana Tonković Dolenčić, Neno Belan
Redatelj: Krešimir Dolenčić

5. Fešta
Produkcija i izvođenje: Teatar EXIT, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu
Autori i redatelji: Josipa Anković, Josip Ledina

6. Usidrene
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Elvis Bošnjak
Redateljica: Anastasija Jankovska

7. Deset pjesama koje su označile kraj mog ljubavnog života
Produkcija i izvođenje: Glumačka družina Kreator, Bjelovar
Autor i redatelj: Ivan Ožegović

8. Grane smo na vjetru
Produkcija i izvođenje: Kazalište Zorin dom, Karlovac
Autorica: Ana Prolić prema priči Jeana Gionoa Čovjek koji je sadio drveće
Redatelj: Peđa Gvozdić

9. Štajga
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Joza Ivakić, Vinkovci
Autorica: Ivana Šojat
Redatelj: Jasmin Novljaković

10. Gruntovčani
Produkcija i izvođenje:
Autori: Mladen Kerstner, Boris Svrtan
Redatelji: Boris Svrtan, Rajko Minković

11. Umri ženski
Produkcija i izvođenje: Satiričko kazalište Kerempuh
Autorica: Marina Vujčić
Redatelj: Rajko Minković

12. Hotel Zagorje
Produkcija i izvođenje: Gradsko dramsko kazalište Gavella
Autorice: Anica Tomić i Jelena Kovačić prema motivima romana Ivane Bodrožić
Redateljica: Anica Tomić

13. Kiklop
Produkcija i izvođenje: Gradsko dramsko kazalište Gavella
Autor: Ranko Marinković
Redatelj: Saša Anočić

_____________________

* Popis festivalskih naslova za 2021. godinu još je u izradi