Festivali 2020.















71. Dubrovačke ljetne igre

1. Tri sestre
Produkcija i izvođenje: HNK u Zagrebu
Autor: Bobo Jelčić
Redatelj: Bobo Jelčić

2. Domaši
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split
Autorica: Ana Marija Veselčić
Redateljica: Ana Marija Veselčić

3. Stonoga Goga
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split
Autor: Andrijana Grgičević
Redateljice: Renata Carola Gatica, Maja Katić

4. Mara i Kata
Produkcija i izvođenje: Festivalski dramski ansambl
Autor: Saša Božić
Redatelj: Saša Božić

5. Dubrovačka zrcala – tri struka lovorike, pelina i vrijesa
Produkcija i izvođenje: Festivalski dramski ansambl
Autor: Hrvoje Ivanković
Redateljice: Dora Ruždjak Podolski, Marina Pejnović

6. Zlatno libro – bajke iz dubrovačkog kraja
Produkcija i izvođenje: Dubrovačke ljetne igre, Kazalište Marina Držića
Autori: Aleksandra Piteša i Ivica Kipre
Redateljica: Helena Petković

7. Tko se boji Virginije Woolf?
Produkcija i izvođenje: Kazalište Ulysses, Beogradsko dramsko pozorište
Autor: Edward Albee
Redateljica: Lenka Udovički

8. Marta i sedam strahova
Produkcija i izvođenje: KunstTeatar
Autorica: Ivana Vuković
Redateljica: Natalija Manojlović

9. Intimnost
Produkcija i izvođenje: Fondacija Heartefact
Autorica: Biljana Srbljanović
Redatelj: Andrej Nosov

10. Grižula
Produkcija i izvođenje: Festivalski dramski ansambl, Akademija dramske umjetnosti u Zagrebu
Autor: Marin Držić Redatelji: Petra Hrašćanec, Saša Božić

Nagrade:

Nagrada Orlando za najbolje umjetničko ostvarenje u dramskom programu: Rade Šerbedžija za ulogu Georgea u predstavi Tko se boji Virginije Woolf? Edwarda Albeea u režiji Lenke Udovički te produkciji Kazališta Ulysses i Beogradskog dramskog pozorišta

16. Virkas

1. Kao i svaki dan
Produkcija i izvođenje: Kazalište Virovitica
Autori: Aleksandar Švabić, Vedrana Klepica
Redatelj: Aleksandar Švabić

2. Whispers Of Water
Produkcija i izvođenje: Teatar Anton Panov Strumica
Autor: Gorjan Miloševski
Redatelj: Srđan Janikijevič

3. Mala Moskva
Produkcija i izvođenje: Kazalište PlayDrama, HNK Split
Autor: Tomislav Zajec
Redateljica: Olja Lozica

4. Staklena menažerija
Produkcija i izvođenje: GK Joza Ivakić Vinkovci
Autor: Tennessee Williams
Redatelj: Dražen Ferenčina

5. Bliskost
Produkcija i izvođenje: Narodno pozorište Timočke krajine Zoran Radmilović, Zaječar
Autor: Patrik Marber
Redateljica: Snežana Udicki

6. GospOUdinNOUbadi
Produkcija i izvođenje: Teatar EXIT, Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Autor: Saša Anočić
Redatelj: Saša Anočić

7. Sarmica
Produkcija i izvođenje: Lectrium
Autor: Milan Grgić
Redatelj: Zoran Mužić

8. Otpisane
Produkcija i izvođenje: Kazalište Moruzgva, Gradsko kazalište Scena Gorica
Autor: Renato Baretić
Redatelj: Nikola Zavišić

9. Cigla
Produkcija i izvođenje: Gradsko dramsko kazalište Gavella
Autor: Filip Šovagović
Redatelj: Krešimir Dolenčić

10. Bunjevački blues
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko kazalište Pečuh
Autor: Tomislav Žigmanov
Redatelj: Slaven Vidaković

11. Rajzefiber
Produkcija i izvođenje: Slovensko ljudsko gledališče Celje, Prešernovo gledališče Kranj
Autor: Goran Vojnović
Redateljica: Anica Tomić

12. Dokaz
Produkcija i izvođenje: Kazalište Virovitica, Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Autor: David Auburn
Redatelj: Robert Raponja

17. Virovitičko kazališno ljeto (12. – 27. lipnja 2020.)

1. Mikeški korona kabare
Produkcija i izvođenje: Kazalište Virovitica
Autor: Draško Zidar
Redatelj: Draško Zidar

2. Preko veze
Produkcija i izvođenje: Kazalište Moruzgva, Satiričko kazalište Kerempuh
Autor: Ivan Leo Lemo
Redatelj: Ivan Leo Lemo

3. Bajka
Produkcija i izvođenje: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Autorski projekt: Studenti 3. godine preddiplomskog studija Odsjeka za kazališnu umjetnost

4. Nisam ja
Produkcija i izvođenje: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku

5. Jedna od sestara
Produkcija i izvođenje: Teatar Fort Fonto, Balle Valle
Autorica: Kornelija Paladin
Redatelj: Roberta Raponje

6. Transformers
Produkcija i izvođenje: Plesna mreža Hrvatske
Autori: Ida Jolić, Marin Lemić
Redatelji: Ida Jolić, Marin Lemić

7. Crveni nosovi
Produkcija i izvođenje: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Autor: Peter Barnes
Redatelj: Jasmin Novljaković

13. Festival regionalnih kazališta Prolog (8. listopada – 16. studenog 2020.)

1. Dijete našeg vremena
Produkcija i izvođenje: PlayDrama Split
Autorica: Ivana Vuković
Redateljica: Helena Petković

2. Igra ljubavi i slučaja
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Požega
Autor: Pierre Carlet de Marivaux
Redatelj: Jasmin Novljaković

3. Kraljevstvo Moje (za početnike)
Produkcija i izvođenje: Ludens teatar, Teatar Exit
Autor: David Javerbaum
Redatelj: Ivan Goran Vitez

4. Udavače
Produkcija i izvođenje: HIT Teatar
Autor: Matko Elezović
Redatelj: Mario Kovač

5. Ajmo probat Čehova
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Karlovac
Autorica: Petra Pleše prema Čehovljevim jednočinkama Medvjed, Tragičar protiv volje, Prosidba i Labuđi pjev
Redatelj: Peđa Gvozdić

6. Dokaz
Produkcija i izvođenje: Kazalište Virovitica, Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Autor: David Auburn
Redatelj: Robert Raponja

7. (Dis)funkcija glave
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Scena Gorica
Autor: Bratislav Dimitrov
Redatelj: Ivan Leo Lemo

8. Tri verzije života
Produkcija i izvođenje:
Autor: Yasmina Reza
Redateljica: Nina Kleflin

9. Štajga
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Joza Ivakić, Vinkovci
Autorica: Ivana Šojat
Redatelj: Jasmin Novljaković

10. Dok ne ispari i dok ne zgusne
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Sisak
Autorica: Ana Prolić
Redateljica: Morana Dolenc

Nagrada:

Nagrada za najbolju predstavu prema odabiru publike 13. Festivala regionalnih kazališta Prolog: Igra ljubavi i slučaja, Gradsko kazalište Požega.

9. Festival Miroslav Krleža (2. srpnja do 7. srpnja 2020.)

1. Moj obračun s njima
Produkcija i izvođenje: Kazalište Ulyssses
Autor: Rade Šerbedžija prema polemičkim zapisima Miroslava Krleže
Redateljica: Dina Radojević

2. Na rubu pameti
Produkcija i izvođenje: Dragan Despot,
Autor: Miroslav Krleža / Dragan Despot
Redatelj: Dragan Despot

3. Bobočka
Produkcija i izvođenje: Kazalište Moruzgva
Autori: Miroslav Krleža, Ana Tonković Dolenčić
Redatelj: Ivan Leo Lemo

4. Maskerata
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu
Autor: Miroslav Krleža, Ivan Planinić Redatelj: Ivan Planinić

23. Susret profesionalnih kazališta za djecu i mlade HC Assitej (12. – 17. listopada 2020.)

1. Vuka se ne bojim ja
Produkcija i izvođenje: Kazališna družina Pinklec, Čakovec
Autorica: Tanja Novak
Redatelj: Romano Bogdan

2. Lažeš Melita
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split
Autor: Ivan Kušan
Redatelj: Ivan Plazibat

3. Ako kažeš, gotov si
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Žar ptica
Autorica: Dina Vukelić
Redatelj: Krešimir Dolenčić

4. Avantura brokule i češnjaka
Produkcija i izvođenje: HNK u Šibeniku
Autori: Marina Pejnović i Ivan Penović
Redateljica: Marina Pejnović

5. Priče iz davnine
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Trešnja, Gradsko kazalište Marin Držić
Autorice: Ivana Brlić Mažuranić, Lada Kaštelan
Redatelj: Paolo Tišljarić

6. Pazi što govoriš
Produkcija i izvođenje: Kazalište lutaka Zadar
Autori: Filip Jurjević, Vinko Radovčić
Redatelj: Vinko Radovčić

7. O ljubavi, voću i povrću
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Sisak, Dom kulture Kristalna kockica vedrine
Autor: Tim Vegan
Redatelj: Silvije Vadla

8. Kao voda
Produkcija i izvođenje: HNK u Varaždinu, Kazališna družina Pinklec, Čakovec
Autorica: Ana Prolić
Redatelj: Romano Bogdan

9. Flekavac
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Autorica: Nina Mitrović
Redateljica: Renata Carola Gatica

10. Na tragu
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Zorin dom, Karlovac
Autori: Petra Cicvarić, Peđa Gvozdić
Redatelj: Peđa Gvozdić

11. Postolar i vrag
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište mladih Split
Autori: August Šenoa, Siniša Novković
Redatelj: Siniša Novković

Nagrade:

Nagrada za najbolju predstavu u cjelini: Flekavac Gradskog kazališta lutaka Rijeka, u režiji Renate Carole Gatice

Nagrada za najbolju režiju: Ivan Plazibat za režiju predstave Lažeš Melita Gradskog kazališta lutaka Split

Nagrada za najbolji dramski tekst: Dina Vukelić za dramski tekst Ako kažeš, gotov si Gradskog kazališta Žar Ptica, Zagreb

Nagrada za najbolju scenografiju: Alena Pavlović za scenografiju predstave Flekavac Gradskog kazališta lutaka Rijeka

Nagrada za najbolju kostimografiju: Tea Bašić Erceg za kostimografiju u predstavi Priče iz davnine Gradsko kazališta Trešnja, Zagreb i Gradsko kazališta Marin Držić, Dubrovnik

Nagrada za najbolju scensku glazbu: Ivana Đula i Luka Vrbanić za scensku glazbu u predstavi Flekavac, Gradskog kazališta lutaka Rijeka

Nagrada za najbolje oblikovanje svjetla: Frane Papić za oblikovanje svijetla u predstavi Pazi što govoriš Gradskog kazališta lutaka Zadar

Najbolje glumačko ostvarenje – ženska uloga: Nataša Kopeč za ulogu Ene u predstavi Ako kažeš, gotov si Gradskog kazališta Žar Ptica, Zagreb

Najbolje glumačko ostvarenje – muška uloga: David Petrović za ulogu Flekavca u predstavi Flekavac Gradskog kazališta lutaka Rijeka

Najbolje glumačko ostvarenje ansambla: Ansambl predstave Vuka se ne bojim ja Kazališne družine Pinklec, Čakovec

9. Bobijevi dani smijeha, Zagreb (16. – 30. listopada 2020.)

1. Gle, kako lijepo počinje dan
Produkcija i izvođenje: Glumačka družina Histrion
Autor: Zvonimir Bajsić
Redatelj: Zoran Mužić

2. Francuzica
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Ilija Zovko
Redatelji: Snježana Sinovčić Šiškov, Trpimir Jurkić

3. Ćelava pjevačica
Produkcija i izvođenje: Teatar &TD
Autor: Eugene Ionesco
Redatelj: Hrvoje Korbar

4. Ne daj se, Njofra!
Produkcija i izvođenje: Kazališna grupa Lectirum
Autor: Milan Grgić
Redatelj: Zoran Mužić

5. Gruntovčani
Produkcija i izvođenje:
Autori: Mladen Kerstner, Boris Svrtan
Redatelji: Boris Svrtan, Rajko Minković

6. A. Jmo P. Robat Čehov. A
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Zorin Dom, Karlovac
Autor: Petra Pleše
Redatelj: Peđa Gvozdić

7. Boeing Boeing
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Joza Ivakić, Vinkovci
Autor: Marc Camoletti
Redateljica: Nina Kleflin

8. Boksačko srce
Produkcija i izvođenje: Teatar Rugantino
Autor: Lutz Hübner
Redatelj: Marko Torjanac

9. Mačak u vreći
Produkcija i izvođenje: Glumačka družina Histrion
Autor: Georges Feydeau
Redatelj: Damir Lončar

10. Kraljevstvo Moje (za početnike)
Produkcija i izvođenje: Ludens teatar, Teatar Exit
Autor: David Javerbaum
Redatelj: Ivan Goran Vitez

11. Znaš ti tko sam ja
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Autor: Ivan Penović
Redatelj: Ivan Penović

Nagrade:

Specijalno priznanje za iskazivanje iznimnog komičarskog talenta dobiva Matea Marušić za ulogu talijanske stjuardese u predstavi Boeing Boeing Marca Camolettija u režiji Nine Kleflin i izvedbi Gradskog kazališta Joza Ivakić iz Vinkovaca

Specijalno priznanje za efektnu zaigranost i silnu energiju pri izvođenu dobiva Bernard Tomić za ulogu Primislava Zanovića u predstavi Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu Znaš ti tko sam ja, autorskom projektu Ivana Penovića.

Specijalno priznanje dobiva Ivan Penović za to što je u svoja traganja za originalnim suvremenim kazališnim izrazom uključio i neočekivana rješenja u komediji kao autor teksta i redatelj predstave HNK Znaš ti tko sam ja, a i za vrlo uspjelu adaptaciju i prilagodbu našoj sredini provokativne satire američkog pisca Davida Javerbauma Kraljevstvo moje (za početnike) u režiji Ivana-Gorana Viteza i koprodukciji zagrebačkog Teatra EXIT i koprivničkog Ludens teatra.

Nagrada za najbolju glumicu: Barbara Vicković za ulogu Mariole u Gle, kako dan lijepo počinje Zvonimira Bajsića u režiji Zorana Mužića i produkciji Glumačke družine Histrion te za ulogu u predstavi Mačku u vreći Georgesa Feydeaua u režiji Damira Lončar i produkciji Glumačke družine Histrion.

Nagrada za najbolju glumicu: Nina Violić za iskazanu virtuoznost u korištenju raznovrsnih glumačkih postupaka u autorskoj predstavi Ivana Penovića Znaš ti tko sam ja Hrvatskog narodnog kazališta u Zagrebu

Nagrada za najbolju mušku ulogu: Filip Juričić za ulogu lažnog tenora Roka u predstavu Mačak u vreći Georgesa Feydeaua u režiji Damira Lončara i izvedbi Glumačke družine Histrion

Nagrada za najbolju predstavu: Gruntovčani Mladena Kerstnera i Borisa Svrtana u režiji Borisa Svrtana i Rajka Minkovića Satiričkog kazališta Kerempuh

13. Gumbekovi dani (4. – 19. prosinca 2020.)

1. Krtice
Produkcija i izvođenje: Kerekesh Teatar
Autor: Jan Kerekeš
Redatelj: Ljubomir Kerekeš

2. Hamlet za svakoga
Produkcija i izvođenje:
Autor: Stefan Seidel
Redatelj: Lovro Krsnik

3. Sf Cabaret Split in Space
Produkcija i izvođenje:
Autor: Ivan Leo Lemo
Redatelj: Ivan Leo Lemo

4. Bilježnica Robija K.
Produkcija i izvođenje: Satiričko kazalište Kerempuh
Autor: Viktor Ivančić
Redateljica: Marina Pejnović

5. Rosa E
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu
Autor: Robert Plemić
Redatelj: Robert Plemić

6. Mistero Buffo
Produkcija i izvođenje: Istarsko narodno kazalište Pula
Autor: Dario Fo
Redatelj: Valter Roša

7. Vla Vla Vlajland cabaret
Produkcija i izvođenje:
Autor: Ivan Leo Lemo
Redatelj: Ivan Leo Lemo

8. Predsjednici&ca (Pretposljednja večera)
Produkcija i izvođenje: Satiričko kazalište Kerempuh, FIJI grupa
Autori: Tarik Filipović, Boris Svrtan
Redatelj: Tarik Filipović

9. Eurosong Future Show
Produkcija i izvođenje: Damir Horvat, Umjetnička organizacija Canta
Autor: Zoran Brajević
Redatelj: Ivan Leo Lemo

10. Osijek cabaret
Produkcija i izvođenje: Akademija za umjetnost i kulturu u Osijeku
Autor: Jasmin Novljaković
Redatelj: Jasmin Novljaković

Nagrade:

Posebnim priznanjem za domišljen spoj tradicije komedije dell’arte i suvremenoga kabaretskog izraza ocjenjivački sud nagrađuje glumca Dražena Šivaka za intrigantnu umjetničku izvedbu u monodramskoj predstavi Mistero Buffo Kazališta Grupa & Triko cirkus teatra, Zagreb u režiji Lee Delong

Posebnim priznanjem za kolektivnu glumačku igru ocjenjivački sud nagrađuje ansambl predstave Predsjednici&ca (Pretposljednja večera) autora Tarika Filipovića i Borisa Svrtana u koprodukciji Satiričkoga kazališta Kerempuh, Zagreb i FIJI grupe, u režiji Tarika Filipovića

Nagrada za najbolju žensku ulogu: Ecija Ojdanić za ulogu Vlajne u predstavi Vla Vla Vlajland cabaret, prema tekstu Ivana Lea Leme, u produkciji  Kazališta Moruzgva, Zagreb i u režiji Ivana Lea Leme

Nagrada za najbolju mušku ulogu: Hrvoje Klobučar za uloge Jadranka, Jane, Miloša i Tonija u predstavi Na parove razbroj s’ prema tekstu Petera Quiltera u režiji Ivana-Gorana Viteza

Nagrada za najbolju predstavu: Predsjednici&ca (Pretposljednja večera) autora Tarika Filipovića i Borisa Svrtana u koprodukciji Satiričkoga kazališta Kerempuh, Zagreb i FIJI grupe, u režiji Tarika Filipovića

Nagrada za izniman doprinos oživljavanju kabareta dodijeljena je glumcu Ljubomiru Kerekešu za četrdesetogodišnje djelovanje u kazalištu i trajno oživljavanje komedijske i kabaretske scene

13. Festival hrvatske drame za djecu Mali Marulić (28. rujna – 3. listopada 2020.)

1. Lažeš, Melita
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split
Autor: Ivan Kušan
Redatelj: Ivan Plazibat

2. Katin tajni začin
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split
Autorica: Ana Prolić
Redateljica: Ana Prolić

3. Vlak u snijegu
Produkcija i izvođenje: Kazalište lutaka Zadar
Autor: Mato Lovrak
Redatelj: Dražen Ferenčina

4. Na tragu
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Zorin dom, Karlovac
Autorica: Petra Cicvarić
Redatelj: Peđa Gvozdić

5. Čudesne stranice male Danice
Produkcija i izvođenje:
Autorica: Dunja Fajdić
Redatelja: Morana Dolenc

6. Postolar i vrag
Produkcija i izvođenje:
Autor: August Šenoa
Redatelj: Siniša Novković

7. Kameni svatovi
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Žar ptica, Zagreb
Autor: August Šenoa
Redateljica: Frana Marija Vranković

8. Pliva patka preko Drave
Produkcija i izvođenje: Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
Prema motivima dječjih pjesmica I brojalica

9. Krpimirci
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Rijeka, Kazališna družina Pinklec, Čakovec
Autori: Ksenija Zec, Saša Božić
Redatelji: Ksenija Zec, Saša Božić

10. Kao voda
Produkcija i izvođenje: Kazališna družina Pinklec, Čakovec, Hrvatsko narodno kazalište u Varažidinu
Autor: Ana Prolić
Redatelj: Romano Bogdan

Nagrade:

Nagrada za kolektivnu igru: Krpimirci u izvedbi Gradskog kazališta lutaka Rijeka

Nagrada za izuzetno likovno rješenje: Robert Košta za scenografiju, izradu i oblikovanje lutaka u predstavi Vlak u snijegu Kazališta lutaka Zadar

Nagrada Zdenka Mišura za najveći kazališni izazov: Gradsko kazalište lutaka Rijeka i Kazališna družina Pinklec iz Čakovca za predstavu Krpimirci

Nagrade za najbolja glumačka ostvarenja: Ana Marija Veselčić za ulogu Melite u predstavi Lažeš, Melita u izvedbi Gradskog kazališta lutaka Split te Zrinka Kušević za ulogu Majke u predstavi Čudesne stranice male Danice u izvedbi Teatra Poco Loco iz Zagreba

Nagrada za najbolju adaptaciju ili dramatizaciju teksta: Ivana Vuković za tekst predstave Lažeš, Melita prema romanu Ivana Kušana u izvedbi Gradskog kazališta lutaka Split

Nagrada za najbolju režiju: Ivan Plazibat za režiju predstave Lažeš, Melita u izvedbi Gradskog kazališta lutaka Split

Nagrada za najbolji tekst: Petra Cicvarić za tekst predstave Na tragu Gradskog kazališta Zorin dom u Karlovcu

Nagrada za najbolju predstavu u cjelini: Lažeš, Melita Gradskog kazališta lutaka Split

Nagrada Dječjeg žirija za najbolju predstavu: Lažeš, Melita Gradskog kazališta lutaka Split

10. Ganz nove perforacije (6. listopada – 11. listopada 2020.)

1. 3. smjena
Produkcija i izvođenje: Milijana Babić, Centar za ženske studije Rijeka
Autorica: Milijana Babić

2. Bez naziva
Autorski projekt: Nina Kurtela

3. Ping-pong
Produkcija i izvođenje: Name, KID KIBLA, Slovenija
Autor: Name

4. Bezopasni zagrljaji/Noli me tangere
Autorski projekt: Nika Bokić

5. Spomenici sviraju
Autorski projekt: Antonio Grgić

6. Landscape
Autorski projekt: Petra Mrša

7. Lekcija
Autorski projekt: Petra Mrša

8. Milovanje
Autorski projekt: Selma Banich

9. Parametri
Autorski projekt: Vladimir Novak

10. Tišina živih skulptura u tišini oštećenih kuća
Autorski projekt: Vlasta Delimar, Milan Božić, Silvija Dogan

11. Keinberg – mjesto koje nestaje
Produkcija i izvođenje: Teatar EXIT
Autorica: Vedrana Klepica
Redateljica: Vedrana Klepica

12. Dream Hostel – Vizije ekscesa
Produkcija i izvođenje: Dream Hostel, Zagreb, Ganz nova kultura
Autorica: Mala Kline

20. Međunarodni Naj, naj, naj festival (26. veljače – 1. ožujka 2020.)

1. Ako kažeš, gotov si
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Žar ptica
Autorica: Dina Vukelić
Redatelj: Krešimir Dolenčić

2. Nasilje, za nasilje nema opravdanja
Produkcija i izvođenje: Thearto
Autor: Zijah Sokolović
Redatelj: Zijah Sokolović

3. Idemo na pecanje!
Produkcija i izvođenje: Kazalište El Gecko Con Botas, Španjolska
Autori: Damián Bojorque, Clementina Kura-Kura
Redatelj: Damián Bojorque

4. Lažeš Melita
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split
Autor: Ivan Kušan
Redatelj: Ivan Plazibat

5. Akademija čarobnih tajni
Produkcija i izvođenje: Dina Telem Group, Natanya, Israel
Autorica: Dina Telem
Redatelji: Dor Peles, Dina Telem

6. Blizanke
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Marina Držića, Dubrovnik
Autor: Erich Kästner
Redateljica: Lea Anastazija Fleger

7. Bajka o ribaru i ribici
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Zorin dom, Karlovac
Autori: Aleksandar Sergejevič Puškin, Ana Prolić
Redateljica: Ana Prolić

8. Huligan
Produkcija i izvođenje: Mala scena
Autori: Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
Redatelj: Paško Vukasović

9. Vuka se ne bojim ja
Produkcija i izvođenje: Kazališna družina Pinklec, Čakovec
Autorica: Tanja Novak
Redatelj: Romano Bogdan

10. Ako kažeš, gotov si
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Žar ptica
Autorica: Dina Vukelić
Redatelj: Krešimir Dolenčić

Nagrade:

Najbolja predstava u cjelini: Vuka se ne bojim ja u režiji Romana Bogdana i izvođenju Kazališne družine Pinklec, Čakovec

Nagrada za najbolju režiju: Ivan Plazibat za režiju predstave Lažeš Melita u izvođenju Gradskog kazališta lutaka Split

Nagrada za najbolju glumicu: Ana Marija Veselčić za ulogu Melite u predstavi Lažeš Melita Gradskog kazališta lutaka Split

Nagrada za najboljeg glumca: Matija Šakoronja za ulogu Zrksa u predstavi Huligan Kazališta Mala scena Zagreb

Nagrada za najbolju dramaturgiju: Ana Prolić za predstavu Bajka o ribaru i ribici u izvođenju Gradskog kazališta Zorin dom, Karlovac

Nagrada za najbolju kostimografiju: Ana Marin za predstavu Lažeš Melita Gradskog kazališta lutaka Split

Nagrada za najbolji scenski pokret: Damir Klemenić za predstavu Bajka o ribaru i ribici u izvođenju Gradskog kazališta Zorin dom, Karlovac i za predstavu Lažeš Melita u izvođenju Gradskog kazališta lutaka Split

Posebna nagrada za društveno angažirano kazalište: Ako kažeš, gotov si! u režiji Krešimira Dolenčića i izvođenju Gradskog kazališta Žar ptica, Zagreb

30. Marulićevi dani

1. Tri sestre
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Autor: Bobo Jelčić prema Čehovu
Redatelj: Bobo Jelčić

2. Memoria Civitatis / Sjećanja gradova
Produkcija i izvođenje: HKD Šušak, Studio K Szinhaz
Autorica: Kata Gyarmati
Redatelj: Edvin Liverić

3. Francuzica
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Ilija Zovko
Redatelji: Snježana Sinovčić Šiškov, Trpimir Jurkić

4. Dobro je dok umiremo po redu
Produkcija i izvođenje: Zagrebačko kazalište mladih
Autor: Ivor Martinić
Redatelj: Aleksandar Švabić

5. Gospoda Glembajevi
Produkcija i izvođenje: Eurokaz Zagreb
Autor: Miroslav Krleža
Redatelj: Branko Brezovec

6. Domaši
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split, Umjetnička akademija u Splitu
Autor: Ana Marija Veselčić
Redateljica: Ana Marija Veselčić

7. Identitluk
Produkcija i izvođenje: Studio za izvedbene umjetnosti, Hrvatsko narodno kazalište u Mostaru, Narodno pozorište u Mostaru
Autori: Tanja Miletić Oručević i ansambl
Redateljica: Tanja Miletić Oručević

8. Kiklop
Produkcija i izvođenje: Gradsko dramsko kazalište Gavella
Autor: Ranko Marinković
Redatelj: Saša Anočić

9. Nebo od gume
Produkcija i izvođenje: HNK u Varaždinu
Autor: Davor Špišić
Redateljica: Aida Bukvić

10. Cigla
Produkcija i izvođenje: Gradsko dramsko kazalište Gavella
Autor: Filip Šovagović
Redatelj: Krešimir Dolenčić

11. Lepurica
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Ana Prolić prema Pigmalionu Georgea Bernarda Shawa
Redatelj: Mario Kovač

12. O miševima i ljudima
Produkcija i izvođenje: Akademija dramske umjetnosti, Zagreb
Autor: John Steinbeck
Redatelj: Krešimir Dolenčić

* Dio predviđenog programam 30. Marulićevih dana nije održan zbog pandemije

Nagrade:

Nagrada Marul za suvremeni dramski tekst festivalske predstave: Ivor Martinić za predstavu Dobro je dok umiremo po redu Zagrebačkog kazališta mladih

Nagrada Marul za režiju: Saša Anočić za režiju predstave Kiklop Ranka Marinkovića Gradskog dramskog kazališta Gavella, Zagreb

Nagrada Marul za umjetničko ostvarenje (scenografija, kostimografija, dizajn svjetla, originalna glazba itd.): Zdravko Stolnik za oblikovanje svjetla u predstavi Kiklop Ranka Marinkovića Gradskog dramskog kazališta Gavella, Zagreb

Nagrada Marul za glumačka ostvarenja: Ana Marija Veselčić za ulogu u vlastitoj predstavi Domaši u zajedničkoj produkciji Gradskog kazališta lutaka Split i Umjetničke akademije u Splitu; Franjo Dijak za ulogu Melkiora u predstavi Kiklop Ranka Marinkovia Gradskog dramskog kazališta Gavella, Zagreb

Nagrada Marul za dramaturgiju predstave/dramatizaciju/adaptaciju (lokalizaciju): Saša Anočić  za dramatizaciju romana Kiklop Ranka Marinkovića u istoimenoj predstavi izvedenoj u produkciji Gradskog dramskog kazališta Gavella, Zagreb

27. Festival glumca

1. Dekorater
Produkcija i izvođenje: Kazalište Lectirum, Zagreb
Autor: Donald Churchill
Redateljica: Nina Kleflin

2. Tri sestre
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu
Autor: Bobo Jelčić prema Čehovu
Redatelj: Bobo Jelčić

3. (Dis)Funkcija glave
Produkcija i izvođenje: Pučko otvoreno učilište Velika Gorica, Gradsko kazalište – Scena Gorica
Autor: Branislav Dimitrov
Redatelj: Ivan Leo Lemo

4. Štajga
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište „Joza Ivakić“ Vinkovci
Autorica: Ivana Šojat
Redatelj: Jasmin Novljaković

5. Ja od jutra nisam stao
Produkcija i izvođenje: Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb
Autorica: Una Vizek
Redateljica: Nana Šoljev

6. Čini barona Tamburlana
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište u Varaždinu
Autor: Anonimus
Redatelj: Krešimir Dolenčić

7. Laponija
Produkcija i izvođenje: Hrvatsko narodno kazalište Split
Autori: Cristina Clemente, Marc Angelet
Redateljica: Nenni Delmestre

8. Flex
Produkcija i izvođenje: KunstTeatar, UO Punctum, Zagreb
Autor: Ivan Penović
Redatelj: Ivan Penović

9. Cabaret preko veze
Produkcija i izvođenje: Kazalište Moruzgva, Zagreb,  Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb
Autor i redatelj: Ivan Leo Lemo

10. Kabanica
Produkcija i izvođenje: Drama plus, Hrvatsko narodno kazalište Zadar
Autor: Nikolaj Vasiljevič Gogolj
Redatelj: Vinko Radovčić

11. Ako kažeš, gotov si!
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Žar ptica, Zagreb
Autorica: Dina Vukelić
Redatelj: Krešimir Dolenčić

12. Huligani
Produkcija i izvođenje: Kazalište Mala scena, Zagreb
Autori: Marina Pejnović, Paško Vukasović, Matija Šakoronja
Režija: Paško Vukasović

13. Domaši
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Split, Umjetnička akademija u Splitu
Autor: Ana Marija Veselčić
Redatelj: Ana Marija Veselčić

Nagrade:

Nagrada Fabijan Šovagović za najbolju glumicu: Linda Begonja za ulogu Čistačice u predstavi Cabaret preko veze autora i redatelja Ivana Lea Leme u koprodukciji Satiričkog kazališta Kerempuh i Kazališta Moruzgva iz Zagreba

Nagrada Fabijan Šovagović za najbolju glumicu: Ana Marija Veselčić za uloge u predstavi Domaši autorice i redateljice Ane Marije Veselčić u koprodukciji Gradskog kazališta lutaka Split i Umjetničke akademije u Splitu

Nagrada Fabijan Šovagović za najboljeg glumca: Vladimir Andrić za ulogu Andrije u predstavi Ivane Šojat Štajga u režiji Jasmina Novljakovića i produkciji Gradskog kazališta Joza Ivakić Vinkovci

Nagrada Fabijan Šovagović za najboljeg glumca: Goran Grgić za ulogu Waltera u predstavi Donalda Churchilla Dekorater u režiji Nine Kleflin i produkciji Kazališta Lectirum iz Zagreba

Nagrada Ivo Fici za najbolje glumačko ostvarenje mladog glumca do 28 godina: Bernard Tomić za ulogu u predstavi Flex u režiji Ivana Penovića i izvedbi KunstTeatra i UO Punctum iz Zagreba

Nagrada Nada Subotić za najbolje glumačko ostvarenje mlade glumice do 28 godina: Monika Vuco Carev za ulogu Monike u predstavi Cristine Clemente i Marca Angeleta Laponija u režiji Nenni Delmestre i produkciji Hrvatskog narodnog kazališta Split

Nagrada Nevenka Filipović za najbolje lutkarsko glumačko ostvarenje ili glumačko ostvarenje u predstavama za djecu i mlade: Matija Šakoronja za ulogu Zrksa u predstavi Marine Pejnović, Paška Vukasovića i Matije Šakoronje Huligan u režiji Paška Vukasovića i produkciji Kazališta Mala scena iz Zagreba

Nagrada Vanja Drach za najbolju predstavu u cjelini pripala je predstavi Ja od jutra nisam stao Une Vizek u režiji Nane Šojlev i produkciji Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba

Posebno priznanje za nadahnutu kolektivnu igru: Lovre Ivanković, Deni Sanković, Luka Barešić, Domagoj Nižić, Martin Antunović i Toma Medvešek u predstavi N. V. Gogolja Kabanica u režiji Vinka Radovčića i produkciji Drame plus i Hrvatskog narodnog kazališta Zadar Nagrada Zvonimir Torjanac za svekoliki umjetnički i društveni doprinos kazališnoj umjetnosti na Festivalu glumca: Božo Galić, županu Vukovarsko-srijemske županije i dugogodišnjem pokrovitelju Festivala glumca

Nagrada Ivo Gregurević za izniman doprinos Festivalu glumca i glumačkom pozivu: Joško Ševo, akademski glumac i redovni profesor na Akademiji dramske umjetnosti u Zagrebu

44. Dani satire Fadila Hadžića

1. Flex
Produkcija i izvođenje: KunstTeatar, UO Punctum, Zagreb
Autor: Ivan Penović
Redatelj: Ivan Penović

2. Joj, Hrvati!
Produkcija i izvođenje: Umjetnička organizacija Punctum i KunstTeatar, Zagreb
Autor: Ivan Penović
Redatelj: Ivan Penović

3. Mistero Buffo
Produkcija i izvođenje: Grupa, Triko Crikus Teatar
Autor: Dario Fo
Redateljica: Lee Delong

4. Dijete našeg vremena
Produkcija i izvođenje: PlayDrama Split
Autorica: Ivana Vuković
Redateljica: Helena Petković

5. Kate Kapuralica
Produkcija i izvođenje: Kazalište Marina Držića, Dubrovnik
Autor: Vlaho Stulli
Redatelj: Ivica Kunčević

6. Bilježnica Robija K.
Produkcija i izvođenje: Satiričko kazalište Kerempuh
Autor: Viktor Ivančić
Redateljica: Marina Pejnović

7. Tri sestre
Produkcija i izvođenje: HNK u Zagrebu
Autor: Bobo Jelčić
Redatelj: Bobo Jelčić

8. Ja od jutra nisam stao
Produkcija i izvođenje: Satiričko kazalište Kerempuh, Zagreb
Autorica: Una Vizek
Redateljica: Nana Šoljev

9. Lepurica
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Ana Prolić prema Pigmalionu Georgea Bernarda Shawa
Redatelj: Mario Kovač

Nagrade:

Velika nagrada Večernjeg lista za najbolju predstavu u cjelini: Ja od jutra nisam stao Une Vizek u režiji Nane Šojlev i izvedbi Satiričkoga kazališta Kerempuh iz Zagreba

Nagrada za najbolju režiju: Marina Pejnović za predstavu Viktora Ivančića Bilježnica Robija K. u izvedbi Satiričkoga kazališta Kerempuh iz Zagreba

Nagrada Fadil Hadžić za najbolji tekst: Una Vizek za Ja od jutra nisam stao u režiji Nane Šojlev i izvedbi Satiričkoga kazališta Kerempuh iz Zagreba

Nagrada za najbolju žensku ulogu: Linda Begonji za uloge Mame i Smilje u predstavi Bilježnica Robija K. Viktora Ivančića u režiji Marine Pejnović i izvedbi Satiričkog kazališta Kerempuh iz Zagreba

Nagrada za najbolju mušku ulogu Mladen Crnobrnja Gumbek: Dražen Šivak za uloge u predstavi Darija Foa Mistero Buffo u režiji Lee Delong i izvedbi Grupe u koprodukciji s Triko Cirkus Teatrom iz Zagreba

Nagrada Ivo Serdar za ulogu koju je publika najbolje prihvatila: Jerko Marčić  za ulogu Jedinice u predstavi Ja od jutra nisam stao Une Vizek u režiji Nane Šojlev i izvedbi Satiričkoga kazališta Kerempuh iz Zagreb

Nagrada Sabrija Biser mladoj glumici / glumcu do 28 godina: Ugo Korani za ulogu Veršinina u autorskom projektu Bobe Jelčića Tri sestre prema drami Antona Pavloviča Čehova u režiji Bobe Jelčića i izvedbi Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu

Nagrada za najbolju sporednu žensku ulogu: Nina Violić za ulogu Olge u autorskom projektu Bobe Jelčića Tri sestre prema drami Antona Pavloviča Čehova u režiji Bobe Jelčića i izvedbi Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu

Nagrada za najbolju sporednu mušku ulogu: Marko Makovičić za ulogu Dvojke u predstavi Une Vizek Ja od jutra nisam stao u režiji Nane Šojlev i izvedbi Satiričkoga kazališta Kerempuh iz Zagreba

Posebna nagrada za specijalno postignuće: Za kolektivnu igru glumačkom ansamblu predstave Dijete našeg vremena Ivane Vuković u režiji Helene Petković i izvedbi Play Drame iz Splita

60. Međunarodni dječji festival, Šibenik

1. Uspavanka za mišića
Produkcija i izvođenje: Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku
Autor: Konstantin Fedorov
Redateljica: Ljudmila Fedorova

2. Družina iz špiljice sanjalice
Produkcija i izvođenje: Kazališna udruga Virko, Šibenik

3.  Ti i ja, mali medo
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Žar ptica, Zagreb
Autor: Martin Waddell
Redateljica: Katja Pegan

4. Tonka Bontonka
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište – Scena Gorica, Velika Gorica
Autorice: Dunja Fajdić, Jelena Radan
Redateljica: Morana Dolenc

5. Sam na svijetu
Produkcija i izvođenje: Dječje kazalište Dubrava, Zagreb
Autor: Mario Kovač
Redatelj: Mario Kovač

6. Eko mora na dnu mora
Produkcija i izvođenje: Kazališna scena Virko

7. Crvenkapica
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište mladih Split
Autor: Siniša Novković prema priči braće Grimm
Redatelj: Siniša Novković

8. Smjehuljica i Mrgud
Produkcija i izvođenje: Koprodukcija Kazalište Prijatelj, Zagreb, Gradsko kazalište Požega
Autor: Hrvoje Zalar
Redateljica: Jelena Hadži Manev

9. Vuka se ne bojim ja
Produkcija i izvođenje: Kazališna Družina Pinklec, Čakovec
Autor: Tanja Novak prema priči braće Grimm Tri praščića
Redatelj: Romano Bogdan

10. Bibi i Bubu
Produkcija i izvođenje: Umjetnička organizacija Kerekesh Teatar, Varaždin
Autor: Jan Kerekeš
Redatelj: Jan Kerekeš

11. Čudesne stranice male Danice

Produkcija i izvođenje: Tatar Poco Loco, Zagreb
Autor: Dunja Fajdić
Redateljica: Morana Dolenc

12. Bio jednom jedan…
Produkcija i izvođenje: Kazalište lutaka Zadar
Autor: Leda Festini Jensen
Redateljica: Leda Festini Jensen

13. Sretna kućica
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište lutaka Rijeka
Autorica: Ivana Đula, Milica Sinkauz
Redatelj: Morana Dolenc

14. Priče s otoka – okom i uhom djece
Produkcija i izvođenje: Kazališna udruga Virko, Šibenik

15. Bajka o baki Mokoš
Produkcija i izvođenje: Kazalište Marina Držića, Dubrovnik
Autor: Srđana Šimunović
Redateljica: Srđana Šimunović

16. Priče iz davnine
Produkcija i izvođenje: Gradsko kazalište Trešnja, Gradsko kazalište Marin Držić
Autorice: Ivana Brlić Mažuranić, Lada Kaštelan
Redatelj: Paolo Tišljarić

21. Međunarodni festival komornog teatra Zlatni lav, Umag

1. Stanzia grande
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Damir Zlatar Frey
Redatelj: Dejan Šorak

2. Ticalova putovanja
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Zoran Pongrašić
Redatelj: Mislav Brečić

3. Bizantska soap opera
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autorica: Jasna Mesarić
Redateljica: Jasna Mesarić

4. Sestrica s jezera
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Goran Tribuson
Redateljica: Vedrana Vrhovnik

5. Kralj mora
Produkcija i izvođenje: ASU Sarajevo, DDP Radija Bosne i Hercegovine
Autorica: Emina Kovačević
Redateljica: Emina Kovačević

6. Bajkva za dječakva o patkva – kvama
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Slobodan Govorčin
Redateljica: Vedrana Vrhovnik

7. Bilo bi treba peljati psa na sprehod
Produkcija i izvođenje: RTV Radio Slovenija  – Dramski program
Autor: Tomislav Zajec
Redateljica: Špela Kravogel

8. Stvari kojih treba narediti pred smrtjo
Produkcija i izvođenje: RTV Radio Slovenija  – Dramski program
Autor: Tom Bidwell
Redatelj: Alen Jelen

9. Kino oko
Produkcija i izvođenje: Forum ZFD, DDP Radija Bosne i Hercegovine
Autor: Almir Imširević
Redatelji: Mirza Skenderagić, Miralem Ovčina

10. Gvalup i druge priče
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autorica: Tamara Bakran
Redateljica: Stephanie Jamnicky

11. Obožavateljica
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Mate Matišić
Redatelj: Mislav Brečić

12. Dobro je dok umiremo po redu
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Ivor Martinić
Redatelj: Mislav Brečić

13. Buđenje u ničijoj zemlji
Produkcija i izvođenje: Radio-televizija Vojvodine – Dramski program na mađarskom jeziku
Autor: Katalin Ladik
Redatelj: Tibor Vajda

14. Krava koja je lajala na mjesec
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autorica: Ida Mlakar Črnić
Redatelj: Mislav Brečić

15. Purosa bellezza / Strašna ljepota
Produkcija i izvođenje: RAI Radiotelevisione Italiana – Slovenska produkcija
Autor: Marko Sosić
Redatelj: Marko Sosić

16. Povratak ujaka Bekija
Produkcija i izvođenje: RAI Radiotelevisione Italiana
Autor: Božidar Stanišić
Redatelj: Marko Sosič

17. Terapija
Produkcija i izvođenje: DDP Radija Bosne i Hercegovine
Autor: Mirza Skenderagić
Redatelj: Mirza Skenderagić

18. Hrabrica
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autorica: Željka Horvat Vukelja
Redatelj: Dario Harjaček

19. Mala Moskva
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Tomislav Zajec
Redateljica: Stephanie Jamnicky

20. Iden
Produkcija i izvođenje: 3. program Radia Slovenija – Program ars, Društvo Celinka, Škuc gledališče
Autori: Tina Kozin, Saška Rakef, Bojana Šaljić Podešva
Redateljica: Saška Rakef

21. Hasanaginica
Produkcija i izvođenje: Makedonska radio (MRA)
Autor: Lubomir Simović
Redatelj: Zekir Sipahi

22. Moj tata je Indijanac
Produkcija i izvođenje: HRT – Dramski program Hrvatskoga radija
Autor: Mladen Kopjar
Redatelj: Mislav Brečić

23. Dobr’ je
Produkcija i izvođenje: RTV Radio Slovenija  – Dramski program
Autor: Goran Vojnovič
Redatelj: Alen Jelen

24. A kašike
Produkcija i izvođenje: Radio televizija Vojvodine
Autor: Slobodan Govorčin
Redatelj: Slobodan Govorčin

25. L’Alfa Romeo Jankovits
Produkcija i izvođenje: HNK Ivana pl. Zajca Rijeka – Talijanska drama – Golden Show srl
Autorica: Laura Marchig
Redatelj: TommasoTuzzoli

Nagrade:

Nagrada žirija Zlatni lav: Obožavateljica autora Mate Matišića, redatelja Mislava Brečića u produkciji HRT – Dramski program Hrvatskoga radija

Nagrada publike: Bilo bi treba peljati psa na sprehod autora Tomislava Zajeca, redateljice Špele Kravogel, u produkciji RTV Radio Slovenija, ocijena: 4,948

23. Glumci u Zagvozdu

1. Lepurica
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Ana Prolić prema Pigmalionu Georgea Bernarda Shawa
Redatelj: Mario Kovač

2. Adam i ona
Produkcija i izvođenje: Adam scena
Autor: Adam Končić
Redatelj: Adam Končić

3. Cabaret preko veze
Produkcija i izvođenje: Kazalište Moruzgva, Satiričko kazalište Kerempuh
Autor: Ivan Leo Lemo Redatelj: Ivan Leo Lemo

4. Kate Kapuralica
Produkcija i izvođenje: Kazalište Marina Držića, Dubrovnik
Autor: Vlaho Stulli
Redatelj: Ivica Kunčević

35. Zagrebačko histrionsko ljeto na Opatovini

1. Mačak u vreći
Produkcija i izvođenje: Glumačka družina Histrion, Zagreb
Autor: Georges Feydeau
Redatelj: Damir Lončar

66. Splitsko ljeto

1. Lombardijci (opera)
Produkcija i izvođenje: Splitsko ljeto, HNK Split
Autor: Giuseppe Verdi
Redatelj: Robert Bošković
Dirigent: Ivo Lipanović

2. Francuzica
Produkcija i izvođenje: HNK Split
Autor: Ilija Zovko
Redatelji: Snježana Sinovčić Šiškov, Trpimir Jurkić

3. Teške ljubavi
Produkcija i izvođenje: Splitsko ljeto, HNK Split
Autori: Italo Calvino, Ivan Penović
Redatelj: Aleksandar Švabić

4. Gordana neće doći
Produkcija i izvođenje: Splitsko ljeto, HNK Split
Autorica: Jelena Bosančić
Redatelj: Ivan Planinić

5. Correr o Fado (balet)
Produkcija i izvođenje: Splitsko ljeto, HNK Split
Autor: Daniel Cardoso
Redatelj i koreograf: Daniel Cardoso

6. Nabucco (opera)
Produkcija i izvođenje: Splitsko ljeto, HNK Split
Autor: Giuseppe Verdi
Redatelji: Georgij Paro, Jelena Bosančić
Dirigent: Jure Bučević

7. Ero s onoga svijeta (opera)
Produkcija i izvođenje: Splitsko ljeto, HNK Split
Autor: Jakov Gotovac
Redatelj: Krešimir Dolenčić
Dirigent: Hari Zlodre

8. Split in Space
Produkcija i izvođenje: Gradskog kazališta mladih Split
Autor: Ivan Leo Lemo
Redatelj: Ivan Leo Lemo

9. Mistero Buffo
Produkcija i izvođenje: Grupa, Triko Cirkus Teatar, Zagreb
Autor: Dario Fo
Redateljica: Lee Delong

10. Felliniana (balet)
Produkcija i izvođenje: Compagnia Artemis Danza
Autorica: Monica Casadei Redatelica i koreografkinja: Monica Casadei

Nagrade:

Nagrada Judita za najveće umjetničko postignuće u glazbenom programu: Ivo Lipanović za dirigiranje premijernom produkcijom Verdijeve opere Lombardijci Opere HNK Split

Nagrada Judita za dramski program: Francuzica Ilije Zovka u produkciji Drame HNK Split, u režiji i izvedbi Snježane Sinovčić Šiškov i Trpimira Jurkića

————————–

Popis festivalskih naslova još je u izradi.